Představujeme vám náš tým: jsme profesionálové se zápalem pro dobrou věc. Chceme, aby všechno, co děláme, mělo smysl.
Seznamte se - náš tým


Bc. Zuzana Navarra
Zuzana Navarra působí v organizaci jako předsedkyně spolku a statutární zástupkyně, jejímž hlavním úkolem je pečovat o tým, nastavovat a hlídat vnitroorganizační procesy a dbát o kvalitu práce celého týmu směrem ke klientům. Přestože klientská práce musela v jejím případě z velké části ustoupit práci manažerské, stále si užívá přímou práci s klienty, zejména doprovázení skupiny sebeobhájců, kterému se věnuje již 10 let, a okrajově se věnuje terapeutické práci v rámci psychoterapeutického výcviku Solution Focus. Zuzana vystudovala obor Sociální práce na VŠZaSP Sv. Alžbety v Bratislavě a absolvovala supervizní výcvik na Akadémii humanitných a medzikultúrnych štúdií Edith Stein v Bratislavě, Základní kurz krizové intervence v Remediu Praha a je ve výcviku Solution Focus – Komplexní výcvik v psychoterapii zaměřené na řešení (Dalet, Olomouc).
Motivaci nachází v lidech kolem sebe, vnímá jejich potřeby a hledá cesty, jak je naplnit. Díky své odvaze, vytrvalosti a víře v to, že když se doopravdy chce, tak se cesta ukáže, vytváří životaschopné projekty. Její práce jí naplňuje život, přináší radost, neustálý přísun nových výzev a příležitost k profesnímu i osobnímu růstu. Ve volném čase se věnuje svým dvěma dospělým dětem a smečce koček domácích. Miluje kulturu ve všech jejích podobách, přírodu a čas strávený s inspirativními lidmi. Svým klientům vzkazuje: „Jste buď součástí problému, nebo součástí řešení. Já jsem si zvolila řešení."
Předsedkyně spolku
- +420 776 760 784
- navarra@educante.cz


Ludmila Kloudová
Ludmila Kloudová působí jako praktik péče se zaměřením na komplexní podporu klientů prostřednictvím bazální stimulace, cvičení a tréninku paměti. Ve své práci klade důraz na citlivý individuální přístup, který respektuje tělesné, duševní i duchovní potřeby každého klienta. S velkou trpělivostí vytváří bezpečné prostředí, ve kterém klienti mohou svobodně vyjádřit své potřeby a přání, a pomáhá jim v jejich naplňování.
Svou práci vnímá jako dar a je vděčná za možnost pomáhat druhým. Každého klienta přijímá jako jedinečnou bytost a těší ji různorodost jejich potřeb. Ve volném čase se věnuje zpěvu, ráda plave, řídí auto a tráví čas v přírodě a se svou rodinou - manželem, dětmi a vnoučaty. Pečujícím rodinám připomíná, že i malá pozornost a projev přijetí mohou mít velký význam, a klientům vzkazuje, aby byli vděční a projevovali lásku své rodině.
Praktik péče
Zakládající člen spolku


Mgr. Johana Novotná
Johana Novotná působí v Educante jako manažerka a sociální pracovnice, komunikuje s odbornou veřejností, podílí se na rozvoji organizace a pomáhá klientům zvládat obtížné životní situace, například při péči o děti či seniory. Má vystudované magisterské studium oboru Sociální pedagogika a poradenství na Masarykově univerzitě v Brně a je frekventantkou Koučovacího výcviku.
Absolvované kurzy a školení:
- Komunikace a řešení krizových situací s klienty
- Základy krizové intervence
Práce s lidmi ji naplňuje a největší radost jí přináší vidět pozitivní změny v životech klientů. Ve volném čase ji nejčastěji potkáte buď v kroji, nebo s knihou v ruce. Svým klientům vzkazuje jednoduché, ale povzbudivé motto: „Společně to zvládneme!“
Manažerka, sociální pracovnice
- +420 608 835 440
- novotna@educante.cz

Amálie Kristová, DiS.
Amálie Kristová působí jako sociální pracovnice, kde se primárně zaměřuje na komunikaci s klienty a poskytování odborného poradenství. Klade důraz na individuální a empatický přístup ke každému klientovi. Své tříleté studium sociální práce absolvovala na Vyšší odborné škole Kotlářská v Brně, kde během stovek hodin praxe s různými cílovými skupinami získala přesvědčení, že práce musí být vždy přizpůsobena konkrétním cílům a potřebám jednotlivce.
Sociální práci vnímá jako velmi záslužnou a potřebnou činnost, jejímž smyslem je pomáhat lidem. Věří, že i v tíživé životní situaci se dá s pomocí a podporou druhých najít řešení, a proto ji těší, když může druhým pomoci nebo jim alespoň zlepšit den. Ve volném čase se s nadšením věnuje svým pejskům a jejich tréninku, což je vedle sociální práce její hlavní náplní života. Mimo trénink psů ráda čte knihy nebo sleduje dokumentární filmy. Svým klientům vzkazuje: „I malá pomoc může změnit celý život.“ Dodává, že i malé kroky, které se zdají být nevýznamné, mohou vést k velkým změnám.
Sociální pracovnice

Mgr. Karolína Pycunová, DiS.
Karolína Pycunová působí v organizaci jako sociální pracovnice. Klientům nabízí poradenství a provází je mnohdy obtížnými životními situacemi. Při své práci klade důraz na poznání prostředí, v němž se klient pohybuje, a hledá zdroje podpory, které mohou přispět k jeho stabilitě a duševní pohodě. Každý příběh vnímá jako jedinečný a zasluhující plnou pozornost.
Vystudovala Vyšší odbornou školu se zaměřením na sociální práci a následně pokračovala ve vysokoškolském studiu, přičemž magisterské studium absolvovala se specializací na péči o duševní zdraví. Během své profesní dráhy se začala věnovat i lektorování dospívajících, především v tématu péče o psychické zdraví.
Na své práci ji naplňuje možnost být klientům oporou v těžkých chvílích a váží si důvěry, kterou jí svěřují. Věří, že žádná situace není bezvýchodná, a že opora může být rozhodujícím prvkem na cestě ke změně. Sama vnímá podporu blízkých jako klíčovou a svým klientům chce být právě takovým "parťákem".
Volné chvíle tráví s domácími mazlíčky (kočky, pes, morčata, rybičky), které vnímá spolu s partnerem jako svou rodinu a zároveň jako největší zdroj podpory. Ráda vaří, pečuje o květiny a odpočívá u seriálů, her nebo při procházkách.
Svým klientům vzkazuje:
„Pokud se člověk bude pořád jen bát a trápit, nikam se nepohne.“
„I malá změna může přinést změny větší.“
Sociální pracovnice


Mgr. Martina Sehnalová
Martina Sehnalová působí jako sociální pracovnice se zaměřením na podporu neformálně pečujících osob. Je absolventkou magisterského studia Sociální pedagogiky na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a ve své práci se specializuje na individuální přístup a odborné poradenství. Ve spolupráci s multidisciplinárním týmem odborníků pomáhá klientům zorientovat se v dostupných službách a nabízí podporu šitou na míru jejich potřebám.
Práce s lidmi je její vášní a největší radost jí přináší možnost aktivně se podílet na zlepšování životních situací klientů. Ve volném čase se věnuje rodině, ráda cestuje, čte a chodí do přírody. Zajímá se o celostní přístup ke zdraví a svým klientům připomíná důležitost péče o sebe samé - vždyť právě to je základem pro možnost pomáhat ostatním.
Sociální pracovnice


Kamila Černochová
Kamila Černochová působí jako praktik péče a specializuje se na praktické poradenství v péči o seniory, hendikepované a imobilní klienty. Je absolventkou Církevní střední odborné školy Bojkovice v oboru sociální pečovatelství. Ve své práci se zaměřuje na podporu soběstačnosti, nácvik každodenních činností a pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, včetně praktických ukázek využití kompenzačních pomůcek.
Svou práci vnímá jako poslání a největší motivací je pro ni vědomí, že může poskytnout potřebnou péči tam, kde skutečně schází. Neodmyslitelnou součástí jejího života je rodina, ve volném čase ráda jezdí na kole a chodí na procházky se svými čtyřnohými parťáky. Svým klientům nabízí přístup založený na lidskosti, úctě a respektu, protože jak sama říká - pracuje srdcem.
Domácí asistentka

Radka Mikesková
Radka Mikesková působí v Educante na pozici rodinného asistenta, kde se primárně zaměřuje na práci s dětmi. Má na starosti správu herny/klubu a s radostí vymýšlí pro děti rozmanité aktivity, přičemž čerpá ze svých zkušeností z mateřské školy. Ve své práci klade důraz na individuální přístup, aby co nejlépe vyhověla potřebám jednotlivých klientů.
Radka absolvovala kurzy Asistent pedagoga a Pracovníci v sociálních službách. Práce s dětmi jí vždy byla velmi blízká a neustále se k ní vracela, a to i ve svém soukromém životě, kde často pomáhala rodinám s hlídáním dětí. Ve volném čase se věnuje šití a vyšívání krojů, ráda podniká turistické výlety a čte knihy. Klienty a zájemce srdečně zve do herny s vzkazem: „Zastavte se za námi do herny, máme spoustu zajímavých aktivit a vždy budete vítáni. Jsme tu pro vás.“
Rodinná asistentka


Lenka Trnková
Lenka Trnková působí jako osobní asistentka specializující se na péči o děti s handicapem v jejich domácím prostředí. Je absolventkou středního odborného vzdělání s maturitou a má bohaté zkušenosti z oblasti péče - absolvovala kurz asistenta v MŠ, kurz první pomoci a získala cennou praxi během stáže v denním stacionáři pro handicapované ve Zlíně a při péči o nedonošené novorozence v brněnské nemocnici. Ve své práci zajišťuje komplexní péči zahrnující hygienu, stravování, vzdělávací aktivity i trávení volného času s klientem. S empatií a vlídností přistupuje ke své práci, která ji naplňuje především proto, že může ulevit pečujícím osobám v jejich náročné každodenní péči.
Z vlastní zkušenosti ví, jak vyčerpávající může být role pečující osoby, a proto se snaží být oporou a pomocnou rukou tam, kde je to nejvíce potřeba. Ve volném čase se věnuje sportu, ráda tráví čas v přírodě a se svou rodinou. Svým klientům vzkazuje jednoduché, ale důležité poselství - nejsou na to sami.
Domácí asistentka

Mária Krajčovičová
Mária Krajčovičová pracuje jako peer konzultantka, což znamená, že nabízí podporu a pochopení na základě vlastní zkušenosti s péčí. Věří, že setkání s někým, kdo prožívá podobné situace, může být velmi nápomocné. Zatímco odborníci dokáží nasměrovat a poradit, peer konzultantka umí podpořit, porozumět nebo sdílet svůj příběh a inspirovat tím, co jí samotné nejvíce pomohlo.
Po dlouhé kariéře v ziskovém sektoru, která ji časem přestala naplňovat, se Mária rozhodla pro kompletní změnu. Poté co její děti dospěly, vystudovala aplikovanou psychoterapii a inovace v sociální práci na Univerzitě Palackého v Olomouci. Nyní je nejen pěstounkou na přechodnou dobu, ale také peer konzultantkou, kde s radostí předává své cenné zkušenosti potřebným. Být pěstounkou vnímá jako poslání pomáhat dětem na jejich náročné cestě, dokud na to bude mít sílu. Role peer konzultantky je pro ni nejen seberealizací a kontaktem s dospělými, ale především způsobem, jak podpořit pečující osoby, protože sama ví, jak náročná může být péče bez dostatečné podpory. Od problémů a těžkostí si „čistí hlavu“ na horách, na kole, na výletech s rodinou i sama, a také chodí do pěveckého sboru, který vnímá jako muzikoterapii. Klientům a zájemcům vzkazuje: „Když máme v rodině někoho nemocného nebo někoho, kdo potřebuje péči, velmi to ovlivní život pečujícího. Je ale pro všechny prospěšné, když se pečující má také dobře, když má také kousek svého života a nějaký čas na své záliby. Když pečujícímu nebude dobře, může to ztížit situaci všem. A proto myslete také na sebe.“
Peer konzultantka pro pečující

Ivona Slavíková
Ivona Slavíková působí jako peer konzultantka, kde s ostatními pečujícími sdílí své bohaté osobní zkušenosti s péčí o blízké. Ačkoliv je laik, její rady vycházejí z intenzivní péče o babičku, která postupně podlehla stařecké demenci, až do jejích posledních chvil v roce 2022. Zároveň již 26 let pečuje o hendikepovaného syna. Díky tomu se snaží orientovat ve všem, co se péče týká, a získané informace předává dál potřebným.
Původní profesí je prodavačka a několik let pracovala jako vedoucí prodejny COOP, avšak osud ji nasměroval jinam. Od diagnózy epilepsie a mentální retardace syna v jeho jednom roce se aktivně věnuje zjišťování informací ze zdravotní i sociální sféry. Působila jako osobní asistentka syna v "normální" školce, byla členkou školské rady na speciální škole a od roku 2012 je členkou III. skupiny Komunitního plánování v Kyjově, kde zastupuje matky hendikepovaných dětí. Aktivně bojuje za rozšíření služeb pro hendikepované a pravidelně navštěvuje přednášky a školení k této problematice. I přes náročnou péči o syna si stihla udělat certifikát finančního poradce a téměř dva roky provozovala Poradnu pro veřejnost. Educante zná od jeho počátků jako klientka a celkově to pro ni byla "škola života". Motivací jí je pomáhat potřebným, protože ze své zkušenosti ví, jak jsou informace důležité a jak těžké je pro pečující najít srozumitelnou pomoc. I když je péče o syna náročná, jejich rodina drží pohromadě a jsou v tom spolu. Ivona se odreagovává v přírodě, na procházkách v lese nebo prací na zahrádce, miluje ruční práce, vaření a pečení. Má také partu kamarádů s podobnými problémy, se kterými již 23 let sdílí starosti i radosti, jezdí na společné dovolené a plánuje akce. Klientům vzkazuje: „S hendikepem svého blízkého se nikdy úplně nevyrovnáte, ale můžete se s tím naučit žít.“ Jejím mottem je: „Tvoje dobrá nálada nevyřeší všechny Tvoje problémy, ale naštve hodně lidí, že stojí za to si ji udržet!“
Peer konzultantka pro pečující


Mgr. Petra Blechová
Petra Blechová působí v Educante jako psycholožka a psychoterapeutka, kde se věnuje individuální, párové i rodinné terapii. Vystudovala psychologii na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a absolvovala dva významné psychoterapeutické výcviky - satiterapii a rodinnou terapii. Během své třicetileté praxe získala bohaté zkušenosti v manželském a rodinném poradenství i v sociální rehabilitaci osob s chronickým duševním onemocněním. Ve své práci jedinečně propojuje psychoterapeutické přístupy s dechovými technikami Oxygen Advantage, které pomáhají klientům nejen zvládat stres a úzkosti, ale také zlepšovat fyzickou kondici a celkovou vitalitu.
Za základ své práce považuje vytvoření rovnocenného lidského vztahu v atmosféře důvěry a bezpečí, kde mohou klienti svobodně sdílet své prožitky a rozvíjet všímavost k sobě samým. Ve volném čase se věnuje hudbě, četbě, pohybu a tvoření, přičemž nejšťastnější je ve společnosti svých blízkých a spřízněných duší. Svým klientům nabízí bezpečný prostor pro objevování vnitřních zdrojů a hledání cest k obnovení životní rovnováhy.
Terapeutka
- +420 725 401 695
- psycholog@educante.cz


Mgr. Andrea Goliášová, DiS.
Andrea Goliášová působí v organizaci jako terapeutka, která doprovází klienty v různých obtížných životních situacích. Jejím cílem je pomoci klientům lépe porozumět sobě i svému okolí, posílit jejich vlastní schopnosti a sebevědomí, dodat jim odvahu ke zvládání překážek a umožnit jim zažít sílu bezpečného vztahu. Andrea má bohaté zkušenosti s prací s rodinami od roku 2010, včetně zkušeností se sociální prací s ohroženými rodinami a náhradní rodinnou péčí, kde působila i jako pověřený vedoucí oddělení SPOD a byla členkou Profesní komory sociálně-právní ochrany dětí.
Andrea vystudovala bakalářský obor Pastorační a sociální práce na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a magisterský obor Charitativní a sociální práce na Cyrilometodějské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Aktuálně je v závěrečné fázi Komplexního psychoterapeutického výcviku pro práci s klienty perspektivou individuální psychologie Alfreda Adlera a je členkou Oblastního sdružení Asociace manželských a rodinných poradců JMK a Vysočina. Věří, že se v každém člověku skrývá pramen živoucí tvořivé síly, a naplňuje ji, když může klienty, s úctou k jejich jedinečnému životnímu příběhu, doprovázet k jeho objevení. Volný čas tráví nejraději se svými blízkými, procházkami v přírodě a četbou knih. Svým klientům vzkazuje: „Nad každým mrakem svítí slunce, každá těžkost má své řešení."
Terapeutka
- +420 776 245 873
- terapeut@educante.cz
Back Office

Mgr. Tereza Mačalíková
Tereza Mačalíková pracuje jako asistentka a zajišťuje administrativní podporu týmu, aby byl chod kanceláře plynulý. Zjednodušeně řečeno, stará se o to, aby byly v pořádku veškeré dokumenty, účtenky a e-maily a nikomu nic nechybělo. Tyto zdánlivě běžné, ale přesto důležité úkoly tvoří mozaiku pohodového fungování organizace. Do týmu se snaží vnášet zájem o druhé a dobrou náladu.
Tereza vystudovala speciální pedagogiku se zaměřením na neslyšící/osoby se sluchovým postižením na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Většinu svého profesního života však působila jako asistentka vedoucího nebo koordinátorka. Její motivací je, když jsou věci v pořádku a dobře zorganizované, protože systém v dokumentech přispívá k pocitu klidu a spolehlivosti, čímž minimalizuje stres a chaos. Snaží se být filtrem, který zachytí většinu rutinních činností, aby nezatěžovaly ostatní kolegy. Energii čerpá z činností, u kterých vidí výsledek – zahradničení, skládání puzzle, rukodělné a výtvarné činnosti. Ráda si zahřeje tělo na badmintonu nebo v sauně a hlavu procvičí slovními hříčkami. Zájemcům a klientům organizace vzkazuje: „Obklopujme se lidmi, v jejichž energii se cítíme dobře.“
Asistentka
Sdílejte dál 😉
- Click to share on Facebook (Opens in new window) Facebook
- Click to share on X (Opens in new window) X
- Click to share on Threads (Opens in new window) Threads
- Click to share on WhatsApp (Opens in new window) WhatsApp
- Click to email a link to a friend (Opens in new window) Email
- Click to print (Opens in new window) Print